Aparat słuchowy Bernafon

  Bernafon jest szwajcarską firmą produkującą aparaty słuchowe założoną w 1946 roku w Bernie. Nazwę Bernafon firma przyjęła dopiero w 1995

 

Bernafon jest szwajcarską firmą produkującą aparaty słuchowe założoną w 1946 roku w Bernie. Nazwę Bernafon firma przyjęła dopiero w 1995 roku, wcześniej występując pod różnymi nazwami. W początkowych latach funkcjonowania na światowym rynku globalna marka zajmowała się m.in. produkcją telefonów. Bernafon jest jednym z największych producentów aparatów słuchowych na świecie.

Światowy potentat w branży jest również pionierem w stosowaniu najnowszych technologii w niewielkich i dyskretnych aparatach słuchowych, których użytkowanie staje się powoli niezauważalne dla osób trzecich, co skutecznie pomaga użytkownikowi być postrzeganym jako osoba całkowicie zdrowa.

Na przestrzeni lat Bernafon wydawał na świat wiele intuicyjnych produktów, które raz na zawsze zmieniały branżę narzędzi wspomagających słuch. Świat pędzi, a medycyna nie może pozostawać w tyle, dlatego też szwajcarski producent co jakiś czas prezentuje swoje najnowsze rozwiązania, które zyskują uznanie na całym świecie.

Zerena znaczy słyszeć

Jednym z takich kamieni milowych jest seria aparatów słuchowych Zerena.

Te urządzenia marki Bernafon sprostają nawet największym wymaganiom w dziedzinie wsparcia narządu słuchu. Trudne warunki dźwiękowe w większości przypadków przestaną być problemem. Zależnie od stopnia ubytku słuchu aparaty słuchowe Zerena mogą pochwalić się wieloma technologiami pozytywnie wpływającymi na ich użytkowanie.

Aparat słuchowy Bernafon to:

 • naturalne słyszenie dźwięków,
 • słyszenie mowy w trudnych sytuacjach (np. w restauracji)
 • komfort słuchowy nawet w najgłośniejszych otoczeniach dźwiękowych
 • łatwa obsługa i znakomite działanie nawet w wymagających środowiskach akustycznych
 • możliwość konfiguracji aparatu w aspekcie indywidualnych preferencji użytkownika
 • możliwość bezprzewodowego połączenia z różnymi urządzeniami Bluetooth dla bezprzewodowej transmisji dźwięku oraz rozmów telefonicznych “hands-free”

Najnowsze aparaty z serii Zerena to urządzenia kompatybilne z iPhone’em, iPadem i innymi wysokiej klasy urządzeniami wykorzystującymi technologię bluetooth. W aparatach słuchowych marki Bernafon zastosowano szereg najnowszych unikalnych technologii, takich jak:

 • ChannelFree – unikalny system przetwarzania mowy
 • ARS Plus – system eliminujący uporczywe sprzężenia zwrotne
 • ARH Plus – system tłumienia dźwięku
 • Redukcja Hałasów Transjentowych – tłumienie nagłych dźwięków impulsowych
 • Frequency Composition – przeniesienie informacji niesłyszalnych dla pacjenta w niższe pasmo częstotliwościowe,

zobacz wszystkie technologie

i wiele innych.

Czy aparat z bluetooth jest potrzebny? Przeczytaj

Bernafon to także producent wysokiej klasy akcesoriów do aparatów słuchowych, takich jak adapter TV, Phone adapter czy urządzenia SoundGate, które zapewniają bezprzewodowe łączenie aparatów słuchowych z telewizorami czy telefonami. Oferta aparatów słuchowych i akcesoriów marki Bernafon jest bardzo szeroka, jak przystało na jednego z największych producentów tego typu urządzeń na świecie. Warto ją wypróbować.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9