fbpx

Technologie w aparatach słuchowych

  Jak bardzo obecne aparaty słuchowe różnią się od pierwotnych, nie sposób nawet napisać. Jak bardzo obecne aparaty słuchowe różnią

 

Jak bardzo obecne aparaty słuchowe różnią się od pierwotnych, nie sposób nawet napisać. Jak bardzo obecne aparaty słuchowe różnią się od tych, które można było kupić jeszcze kilkanaście lat temu, też nie warto pisać. Dlaczego? Dlatego że technologia pędzi do przodu w niebywałym tempie i coś, co jeszcze kilka lat temu było cudem techniki, dziś albo spowszedniało albo całkowicie wyszło z użytkowania. Dzisiejsze aparaty słuchowe wysokiej klasy to zaawansowane technologicznie urządzenia. Można wręcz powiedzieć, że są małymi komputerami, które pracują, aby słuch użytkownika był jak najlepszy. Przyjrzyjmy się technologiom, jakie się w nich stosuje.

1. Przetwarzanie mowy

Użytkownicy aparatów słuchowych nie tylko chcą słyszeć sygnały, które do nich docierają od innych ludzi, ale również je rozumieć. Pełną satysfakcję z noszenia aparatu uzyskuje się wtedy, gdy możemy komfortowo i w pełni rozumieć mowę drugiej osoby. Technologia ChannelFree doskonale radzi sobie z analizą i przetwarzaniem głosek jako całość, w związku z czym użytkownik ma zapewnioną najwyższą zrozumiałość mowy. Sygnał wzmacniany jest nawet 20 000 razy na sekundę!

2. Redukcja hałasów

Bardzo pożądaną funkcjonalnością w dzisiejszych czasach w aparatach słuchowych jest redukcja hałasów. Tłumienie wszelkiego hałasu „impulsywnego”, czyli np. dźwięku tłuczonego szkła, jest równie ważne co doskonałe przetwarzanie mowy. Aparaty z najnowszymi technologiami błyskawicznie wykrywają takie dźwięki, by równie szybko je wyciszyć.

3. Komfortowa podróż samolotem

Noszenie aparatu słuchowego nie musi eliminować cię z podróży służbowych czy wakacyjnych samolotem. W samolocie może być głośno, a nie wszystkie osoby mogą znosić to bardzo dobrze, dlatego też nowoczesne aparaty słuchowe oferują rozwiązania pozwalające na komfortową podróż samolotem. To bardzo efektywna redukcja hałasu występującego w kokpicie tej maszyny.

4. Wzmocnienie głosek

Czyli technologia Speech Cue Priority. Jest kilka grup osób niedosłyszących, każda z nich inaczej rozróżnia dźwięki. Niektórzy mogą lepiej czuć się przy precyzyjnym wzmocnieniu każdej głoski, zaś inni mogą być z niej niezadowoleni. Właśnie aby połączyć te dwie grupy technologia ta proponuje różne tryby przetwarzania dźwięku. W jednym przypadku będzie to stosowanie Priorytetu Fonemów (wzmacnianie cichych głosek), w drugim zaś Priorytetu Obwiedniego (oryginalny kształt obwiedni czasowej mowy).

5. Regulacja głośności

Różne natężenie dźwięków w różnym otoczeniu. Czasem odbiór mowy może być zwiększony przy jednoczesnym wyciszeniu otoczenia, w drugiej opcji, hałas może być zmniejszony, gdy poziom mowy pozostanie bez zmian, co sprawi, że będziemy odbierać ją lepiej.

To tylko niektóre z technologii dostępne obecnie w aparatach najwyższej klasy. Nowoczesne aparaty nie tylko są coraz mniejsze i mniej widoczne, ale również zawierają w sobie masę nowinek technologicznym, a użytkownicy mogą czerpać garściami z najnowszych rozwiązań, jakie oferuje obecna technologia.

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9