INFOLINIA: +48 (42) 298 55 55

BYDGOSZCZ – Certyfikowani przedstawiciele Świata Słuchu

Aparaty słuchowe | Badania słuchu – Bydgoszcz

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów ludzkich, umiemy o niego zadbać. Spełniając Państwa oczekiwania, zapraszamy na badanie słuchu połączone z prezentacją naszego asortymentu, obejmującego najlepsze aparaty słuchowe (Bydgoszcz, ul. Dworcowa 110 oraz ul. Koszalińska 7, gabinet 41). Gwarantujemy profesjonalną opiekę naszych ekspertów, którzy pomogą Państwu dobrać optymalne rozwiązanie. Oferujemy szeroki wachlarz badań diagnostycznych (audiometria tonalna i słowna, tympanometria, odruchy mięśnia strzemiączkowego, parametry szumu, otoemisja akustyczna, ABR, BERA).

Aparaty słuchowe – Bydgoszcz

Dobór odpowiedniego aparatu słuchowego powinien zostać poprzedzony odpowiednimi badaniami słuchu, przeprowadzonymi przez doświadczonego protetyka słuchu. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ubytki słuchu zdarzają się bardzo często, a ich korekta przekłada się na zwiększenie satysfakcji z życia codziennego.

Badania słuchu a dobór aparatu słuchowego

Jako doświadczeni protetycy słuchu rozumiemy, że dobro i zdrowie naszych klientów zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Gdy zwracają się do nas osoby z problemami ze słuchem, pierwszym działaniem, jakie podejmujemy, jest wykonanie odpowiedniego badania otoemisji akustycznej, audiometrii impedancyjnej oraz innych. Testy słuchu przeprowadzane przez nas w Lubinie mają na celu sprawdzenie działania układu usznego. Na potrzeby klientów prowadzimy również badania połączone z wizytami domowymi.

Warto zaznaczyć, iż wiele aparatów słuchowych pełni rolę korygującą, a noszenie ich jest częścią terapii, która ma za zadanie naprawić istniejące ubytki słuchu. To właśnie dlatego aparaty słuchowe Bydgoszcz cieszą się tak wielką popularnością.

Aparaty słuchowe Bydgoszcz – wewnątrzkanałowe, zauszne czy ze słuchawką?

Decydując się na zakup aparatu, klient szybko odkryje, że znajduje się przed nim wachlarz możliwości. O ile sam aparat zostanie skonfigurowany zgodnie z pomiarem stopnia ubytku słuchu, o tyle kwestia estetyczna oraz dodatkowe opcje w aparacie będą zależne od decyzji i budżetu kupującego. Aparaty słuchowe można podzielić na trzy grupy:

  • wewnątrzuszne i wewnątrzkanałowe – wybierane najczęściej przez osoby, które krępują się posiadaniem aparatu. Ich główną zaletą jest to, że nie widać ich w trakcie noszenia, co doskonale sprawdzi się w przypadku tych, którzy odczuwają skrępowanie z powodu wady słuchu;
  • zauszne – są klasycznym rozwiązaniem. Ich zaletą jest łatwość zdejmowania oraz przeprowadzenie konserwacji w celu wyczyszczenia. Ponadto większy aparat słuchowy wyposażony jest w dodatkowe, korzystne opcje;
  • ze słuchawką – wybór pomiędzy rozwiązaniem klasycznym a nowoczesnym. Aparaty ze słuchawką doskonale transmitują dźwięki wprost do ucha, przy czym posiadają formę, która sprosta potrzebom większości klientów.