Aparat słuchowy z Bluetooth

  Dzisiejsze aparaty słuchowe stały się wręcz minimalnych rozmiarów komputerami. Mają wiele podzespołów, procesory i wyposażone są w najnowsze rozwiązania

 

Dzisiejsze aparaty słuchowe stały się wręcz minimalnych rozmiarów komputerami. Mają wiele podzespołów, procesory i wyposażone są w najnowsze rozwiązania technologiczne. Producenci prześcigają się w proponowaniu nowych rozwiązań współczesnej nauki implementowanych w aparatach słuchowych, na czym korzysta każdy jego użytkownik.

Świat się zmienia, zmieniają się też aparaty słuchowe. Coś, co jeszcze kiedyś pozostawało w sferze marzeń, dziś jest na porządku dziennym w wysokiej jakości sprzęcie medycznym, w tym również w aparatach słuchowych. Ta branża nie zostaje w tyle i świetnie dostosowuje się do zmieniającego się świata.

Technologia Bluetooth – czy to w ogóle potrzebne?

Postęp jest nieunikniony i na to nie można się obrażać. Nowe rozwiązania proponowane w przeróżnych urządzeniach elektronicznych mogą czasem szokować i denerwować, ale zostały one stworzone po to, aby ułatwić nam życie. Taka sama sytuacja jest z technologią Bluetooth, która obecna jest w naszym życiu dobrych kilkanaście lat. Z nowinki technologicznej szybko przeistoczyła się w coś, bez czego trudno wyobrazić sobie np. dzisiejsze smartfony.

Czy to w ogóle potrzebne? Odpowiadając na to pytanie, trzeba powiedzieć: jeszcze tak. Dlaczego jeszcze? Próżno szukać u nas cech proroków, ale za bardzo niedługą chwilę technologia Bluetooth w aparatach słuchowych będzie podstawą i koniecznością.

Gdzie, jak i po co?

Wraz z postępem technologicznym następuje również minimalizacja. Kiedyś komputer zajmował powierzchnie sporych rozmiarów pokoju, dziś utrzymamy go w jednej dłoni. To samo tyczy się aparatów słuchowych. Są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i mniejsze, a przez to… trudniejsze w obsłudze manualnej, przez co ich obsługa przenosi się na najpopularniejszą rzecz codziennego użytku – telefon komórkowy.

Aparat słuchowy z bluetooth to same korzyści.

Co powiesz na słuchanie muzyki bezpośrednio z telefonu bez konieczności wyciągania aparatu słuchowego? Możesz cieszyć się pełnią dźwięków, a to wszystko będzie możliwe dzięki właśnie technologii bluetooth.

Sterowanie samym aparatem słuchowym z poziomu smartfona to nie żadna czarna magia, a zwykła codzienność. Za pomocą aplikacji będziesz mógł włączać i wyłączać przeróżne funkcje swojego aparatu.

Współczesne telewizory również wyposażone są w technologię bluetooth dzięki czemu można słuchać dźwięku z telewizora bezpośrednio przez aparat słuchowy.

Jaki aparat dla seniora? 

Oczywiście technologia ta nie jest jeszcze obecna w każdym aparacie słuchowym. Aparaty posiadające i oferujące bluetooth są aparatami wyższej klasy, ale powszechność tej technologii rośnie z dnia na dzień. Trudno właściwie znaleźć minusy takiego rozwiązania, bowiem bluetooth znacznie ułatwia nam użytkowanie aparatu słuchowego, a także pozwala na zastosowanie funkcji, których być może nigdy byśmy nie spróbowali.

To przyszłość branży aparatów słuchowych i warto zastanowić się nad zakupem takiego egzemplarza już dziś. Technologia Bluetooth może okazać się zbędna tylko w jednym przypadku: gdy zostanie wynaleziona inna, lepsza i bardziej funkcjonalna technologia.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9