fbpx

Aparat Słuchowy Viron – Bernafon

  Aparat Słuchowy Viron – Benrafon „W firmie Bernafon nieprzerwanie staramy się, aby produkty, które są dobre stawały się jeszcze

 

Aparat Słuchowy Viron – Benrafon

„W firmie Bernafon nieprzerwanie staramy się, aby produkty, które są dobre stawały się jeszcze lepsze. Dzięki naszej pasji, technologia Bernafon oferuje innowacje oraz korzyści, które zostają docenione przez wielu Klientów. Od wielu lat koncentrujemy się głównie na tym, co jest najistotniejsze dla osób niedosłyszących: poprawie rozumienia mowy w hałaśliwych środowiskach dźwiękowych oraz zapewnieniu najbardziej realnego dźwięku. Z dumą prezentujemy Państwu Viron, pierwszy w branży aparatów słuchowych produkt wykorzystujący technologię True Environment Processing™, wykrywającą oraz przetwarzającą dźwięk w czasie rzeczywistym. Wraz z kluczowymi funkcjami DECS™ oraz zupełnie nowym modelem ładowalnego aparatu słuchowego, Viron oferuje Pacjentom naturalny i czysty dźwięk oraz realistyczne wrażenia słuchowe.” Erich Spahr, Prezes Bernafon

W samym sercu akcji

Viron jest pierwszym w branży audioprotetycznej aparatem słuchowym bazującym na technologii True Environment Processing™, która umożliwia Użytkownikom swobodne „zanurzenie się” w każdej sytuacji dźwiękowej. Produkt bazuje na niezwykle wydajnym procesorze dokonującym detekcji i przetwarzającym dźwięk w czasie rzeczywistym. Viron funkcjonuje w zupełnym oderwaniu od klasycznych reguł klasyfikacji akustycznej oraz ograniczeń związanych z anachronicznymi metodami obróbki dźwięku zastosowanymi w wielu innych produktach.

W aparacie słuchowym Viron zastosowaliśmy jeden z mocniejszych procesorów dźwięku. Dzięki jego możliwościom możliwe było zaimplementowanie, opatentowanego przez Bernafon, niezwykle
efektywnego systemu redukcji sprzężeń.

Viron jest pierwszym produktem
Bernafon wykorzystującym True Environment Processing™

Detekcja dźwięku oraz jego
przetwarzanie w czasie rzeczywistym.

Dzięki filozofii Bernafon, której punktem centralnym jest najbardziej naturalny odbiór dźwięku, Użytkownicy doświadczą realistycznych wrażeń, które są najbliższe rzeczywistym
otoczeniom akustycznym. Bardzo szybka detekcja dźwięku oraz jego obróbka zapewnia odwzorowanie sceny akustycznej bez zbędnych opóźnień. Słuchacz może się więc skupić na słyszeniu tego, co jest dla niego istotne, przy zachowaniu naturalności obrazu  dźwiękowego.

Detekcja dźwięku i jego
przetwarzanie z opóźnieniem

Jest oczywiste, że wzmocnienie dźwięku w danym momencie nie powinno być definiowane przez wynik analizy sygnału zarejestrowanego w przeszłości. Działanie aparatu powinno jak najbardziej odnosić się do teraźniejszości.

True Environment Processing™ bazujący
na technologii DECS™

Dynamic Environment Control System™, w skrócie DECS™, wykorzystuje kombinację zaawansowanych systemów analizy i obróbki dźwięku zapewniających optymalne przetworzenie dźwięku w czasie rzeczywistym, zwłaszcza w aspekcie poprawy rozumienia mowy w hałaśliwych i zmiennych otoczeniach dźwiękowych.

Dzięki zastosowaniu jeszcze wydajniejszego procesora, DECS™ jest od teraz dostępny w ulepszonej wersji oferującej nowy układ redukcji sprzężeń Dynamic Feedback Canceller™.

DECS™ efektywnie tłumi szumy tła bez negatywnego wpływu na rozumienie mowy.

W celu poprawy rozumienia mowy w głośnych i dynamicznych środowiskach dźwiękowych, DECS™ współdziała z układem Dynamic Noise Management™, którego zadaniem jest ciągła optymalizacja kierunkowości aparatu oraz układów redukcji szumów.

Viron oferuje Użytkownikowi możliwość słyszenia dźwięków docierających z różnych kierunków, poprawiając w ten sposób orientację słuchową w danym otoczeniu. Należy jednak pokreślić, iż zmiany kierunkowości oraz redukcja hałasu stosowane są tylko wtedy, jeśli jest to absolutnie niezbędne dla poprawy rozumienia mowy. Niezwykle plastyczna i zaawansowana 16-pasmowa kierunkowość zmienia swoje ustawienia wtedy, kiedy jest to konieczne. System analizuje sygnał wejściowy w celu określenia optymalnej, w danym momencie, charakterystyki kierunkowej, zapewniając odpowiednie wartości stosunku sygnału-do-szumu (SNR) dla poszczególnych pasm częstotliwości. Dzięki kierunkowości oraz redukcji szumu, których ustawienia zmieniane są wtedy, kiedy jest to niezbędne,
Użytkownik może się bez wysiłku skupić na najistotniejszych dźwiękach.

DECS™ poprawia rozumienie mowy w dynamicznych warunkach dźwiękowych

Dynamic Amplification Control™ w DECS™ oferuje, zależną od warunków akustycznych, optymalizację wzmocnienia, która realizowana jest w czasie rzeczywistym.
W układzie Dynamic Amplification Control™ nie tyko poziom sygnału wejściowego wpływa na optymalne wzmocnienie (kompresję dynamiki) dźwięku, ale również SNR sygnałów na wyjściu aparatu. Tego typu strategia minimalizuje ryzyko incydentalnego wzmacniania szumów tła występujących pomiędzy wyrazami i głoskami.

Dzięki informacjom zgromadzonym przez Dynamic Amplification Control™, układ Dynamic Speech Processing™ optymalizuje wzmocnienie aparatu z szybkością 20,000 razy na sekundę. W rezultacie, ciche dźwięki nie są maskowane przez szumy tła akustycznego, a Użytkownik usłyszy więcej detali środowiska akustycznego, doświadczając jednocześnie najbardziej realistycznych wrażeń dźwiękowych.

Dzięki Dynamic Feedback Canceller™ dokuczliwość związana ze sprzężeniami jest już tylko przeszłością

Nazywamy go innowacją ponieważ jest to najbardziej efektywny układ eliminacji sprzężeń, jaki kiedykolwiek stworzyła firma Bernafon. Dynamic Feedback Canceller™ w DECS™ eliminuje sprzężenia akustyczne w ciągu 22 milisekund, tak więc uporczywe piski nie są już żadnym problemem dla Użytkowników.

Tradycyjne systemy redukcji sprzężeń wykrywają sprzężenia akustyczne oraz aplikują specjalny sygnał w przeciwnej fazie, którego funkcją jest stłumienie uporczywego pisku aparatu. Tego typu systemy sprawdzają się jednak głównie w przypadku sprzężeń statycznych. Z drugiej strony, w przypadku sprzężeń dynamicznych (powstałych np. po przyłożeniu telefonu do ucha lub założeniu kapelusza) tradycyjne podejście do redukcji sprzężeń jest zazwyczaj niewystarczające. W tego typu sytuacjach należy zastosować podejście dynamiczne, którego przykładem jest nowy system eliminacji sprzężeń firmy Bernafon – Dynamic Feedback Canceller™, charakteryzujący się 10-krotnie większą szybkością reakcji niż poprzednie układy eliminacji sprzężeń.

Całodzienne zanurzenie w dźwięku razem z ładowalnym modelem Viron miniRITE T R

Viron miniRITE T R jest naszym pierwszym ładowalnym aparatem słuchowym wykorzystującym wbudowaną baterię litowo-jonową,
zapewniającą całodzienne funkcjonowanie aparatu, w tym bezprzewodowy streaming sygnału z zewnętrznych źródeł dźwięku. Dzięki funkcji wielokrotnego ładowania Użytkownik może swobodne nosić aparaty słuchowe, nie przejmując się koniecznością wymiany baterii (oraz ich kupna). Zastosowane przez nas baterie litowo-jonowe zapewniają bardzo szybkie ładowanie oraz charakteryzują
się niezwykle długim czasem działania.

Tylko 3 godziny ładowania wystarczą, aby zapewnić całodzienne funkcjonowanie aparatu, w tym strumieniowanie audio oraz bezprzewodowe rozmowy telefoniczne.

Ładowarka Viron miniRITE T R wykorzystuje technologię indukcyjną umożliwiającą bezstykowe ładowanie aparatu (mniejsze ryzyko korozji). Dzięki małym rozmiarom oraz kompatybilności z USB 2.0, ładowarka jest również idealnym rozwiązaniem mobilnym, które można stosować np. w podróży, podłączając ją do różnych źródeł prądu*.

Jeszcze bliżej świata dźwięku.

Viron oferuje szerokie możliwości łączności bezprzewodowej z różnymi źródłami sygnałów audio. Aparaty słuchowe Viron można sparować z nowoczesnymi smartfonami oraz urządzeniami Bluetooth® w celu bezprzewodowego przesyłania dźwięku z tych źródeł.

Założona w 1946 roku firma Bernafon posiada obecnie swoje przedstawicielstwa oraz zatrudnia pracowników w ponad 70 krajach. Przez wszystkie lata działalności kontynuujemy wizję założycieli
firmy i dostarczamy nowoczesne rozwiązania audioprotetyczne dla osób niedosłyszących. Najnowsza technologia, najwyższej jakości produkty oraz niestandardowo wysoki poziom zaangażowania
naszych pracowników gwarantuje całkowitą satysfakcję naszych Klientów. Szwajcarska technologia, kompetencje techniczne oraz pasja umożliwiają nam osiąganie naszego celu:

Wspólnie pomagamy ludziom słyszeć i komunikować się lepiej.

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9