fbpx

Aparat słuchowy Leox – Bernafon

Leox, pierwsze na świecie aparaty słuchowe klasy Super Power | Ultra Power bazujące na technologii True Environment Processing™, oferują osobom niedosłyszącym zupełnie nowy poziom percepcji słuchowej i odbiór dźwięku tak bliskiego rzeczywistości, jak tylko jest to możliwe. Niestandardowo wysoki poziom wzmocnienia Leox znacznie ułatwia Użytkownikom z głębokimi niedosłuchami funkcjonowanie w otoczeniu dźwiękowym oraz stawianie czoła każdemu nadchodzącemu dniu.

Kreatywność mająca u podstaw moc

Wzmocnienie ma kolosne znaczenie dla osób z głębokimi ubytkami słuchu. Bernafon stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Dzięki jednemu z najwyższych w branży wzmocnień oraz poziomów wyjściowych, Leox wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Użytkowników.

Kreatywność mająca u podstaw dobre rozumienie mowy

„Trudne” warunki dźwiękowe w końcu
opanowane! Dzięki umieszczeniu w obudowie aparatu najnowocześniejszych obecnie technologii, Leox staje się wręcz synonimem dobrego słyszenia – zarówno w ciszy, jak i w hałasie.
Nieważne, czy jest to spotkanie z klientem, czy niezobowiązujące wyście z przyjaciółmi – od teraz Użytkownicy aparatów Power doświadczą jednoczesnej poprawy rozumienia mowy
i komfortu słuchowego.

Kreatywność związana z łącznością bezprzewodową

Szerokie możliwości tuż pod Twoimi palcami. Aplikacja Bernafon oraz szeroki wybór opcjonalnych akcesoriów umożliwia tworzenie sieci połączeń bezprzewodowych pomiędzy aparatami
słuchowymi oraz innymi urządzeniami audio. Dzięki technologii bezprzewodowej dual-radio, Użytkownicy aparatów Power mogą od teraz strumieniować sygnał z nowoczesnych urządzeń Bluetooth®

True Environment Processing™ Nowa filozofia firmy Bernafon

Osoby z najgłębszymi niedosłuchami wymagają znacznego wzmocnienia dźwięku dla dobrego rozumienia mowy oraz swobodnego słyszenia dźwięków otoczenia. Jest też niezmiernie ważne, aby głośne dźwięki generowane przez aparat nigdy nie spowodowały dyskomfortu u Użytkownika.

Wiele zmieniło się w Protetyce Słuchu od 1946 roku, kiedy Bernafon wprowadził na rynek swój pierwszy aparat słuchowy. Niemniej jednak cały czas pozostaje w nas pasja, z jaką tworzymy nasze nowe produkty, które na całym świecie pomagają osobom niedosłyszącym słyszeć oraz komunikować się lepiej. Dzięki rewelacyjnej technologii True Environment Processing™, Bernafon
proponuje Użytkownikom swoich produktów doświadczenia słuchowe, które są tak bliskie rzeczywistości, jak to tylko jest możliwe. Poprzez eliminację zbędnych opóźnień w obróbce dźwięku True Environment Processing™ oferuje Użytkownikowi:*

  • Przetwarzanie w czasie rzeczywistym sprawia, że ważne dźwięki środowiskowe stają się bardziej rozpoznawalne
  • Zwiększenie stosunku sygnału do szumu poprawia słyszenie i rozumienie mowy, również w głośnych i dynamicznych warunkach dźwiękowych
  • Rozszerzona świadomość otoczenia pomaga lepiej lokalizować słuchowo źródła dźwięku w środowisku akustycznym
  • Większy komfort słuchowy w hałasie bez jednoczesnego obniżenia rozumienia mowy

Dynamic Environment Control System™. Fundament technologii True Environment Processing™

Dynamic Environment Control System™, w skrócie DECS™, jest pakietem najdoskonalszych układów analizy i obróbki dźwięku wprowadzonych dotychczas przez firmę Bernafon. DECS™ wykorzystuje ultra-nowoczesny i bardzo wydajny procesor oraz bazuje na unikalnej kombinacji systemów, które zapewniają lepszy odbiór mowy w hałasie oraz niezwykle skuteczną redukcję
sprzężeń akustycznych. W wyniku tego otrzymuje się poprawę słyszenia i rozumienia mowy oraz komfortu słuchowego, nawet w dynamicznych otoczeniach dźwiękowych.

Dynamic Speech Processing™ (DSP™)
w sposób ciągły koryguje chwilowe wzmocnienie aparatu w celu zapewnienia użytkownikowi satysfakcjonującego odbioru „sceny akustycznej”. W odróżnieniu od typowych rozwiązań, które zazwyczaj aplikują zbyt małe wzmocnienie do cichych głosek, DSP™ zapewnia odpowiednie przetworzenie nawet najcichszych sygnałów mowy. Opcjonalnie, dla Użytkowników u których „uwypuklanie” szczegółów mowy nie przynosi pozytywnych rezultatów, dostępna jest również alternatywna strategia wzmacniania mowy, bazująca na analizie obwiedni amplitudowej sygnału.

Dynamic Noise Management™ (DNM™) steruje systemem mikrofonów kierunkowych oraz redukcji hałasu celem redukcji niepożądanych szumów tła akustycznego. System kierunkowości oraz redukcji szumu są w DNM™ zasadniczymi układami aparatu, poprawiającymi rozumienie mowy, nawet w „trudnych” otoczeniach dźwiękowych. Układ Dynamicznej Kierunkowości wykorzystuje niezależne optymalizowane charakterystyki przestrzenne w aż 16 pasmach częstotliwości. System niezwykle płynnie przełącza się pomiędzy charakterystyką wszechkierunkową, kierunkową oraz licznymi charakterystykami pośrednimi. Jeśli jest to konieczne, współpracujący z Dynamiczną Kierunkowością układ Dynamicznej Redukcji Hałasu wprowadza dodatkowe tłumienie dźwięków niepożądanych.

Dynamic Feedback Canceller™ (DFC™) jest najbardziej skutecznym systemem redukcji sprzężeń zaprojektowanym dotychczas przez Bernafon. DFC™ gwarantuje możliwość zastosowania odpowiedniego wzmocnienia dźwięku bez ryzyka powstania dokuczliwego sprzężenia akustycznego. Działający 10 razy szybciej niż jego poprzednik*, DFC™ analizuje sygnał wejściowy z szybkością do 126,000 na sekundę w celu wykrycia pierwszych symptomów powstającego sprzężenia oraz jego niezwłocznej redukcji.

Frequency Compositionnxt. Doświadcz dźwięków wysokotonowych

Frequency Compositionnxt jest opracowanym przez Bernafon, specjalistycznym układem dedykowanym osobom, które zatraciły zdolność słyszenia wysokich częstotliwości. Główną funkcją tego systemu jest przeniesienie składowych wysokotonowych, których nie słyszy Użytkownik, w zakres średnich tonów, dla których słyszenie jest zazwyczaj lepsze. Istotną właściwością Frequency
Compositionnxt jest możliwość dodatkowego wzmocnienia oryginalnego pasma wysokotonowego, co może przynieść dodatkowe korzyści u Użytkowników z resztkowym odbiorem wysokich tonów.
Rozszerzona liczba pasm źródłowych i docelowych Frequency Compositionnxt umożliwia precyzyjną personalizację działania systemu. Już tylko kilka kliknięć w odpowiedniej sekcji w programie do dopasowania aparatu umożliwia szybkie i łatwe dopasowanie układu do indywidulanych preferencji Użytkownika.

Łączność bezprzewodowa Bernafon. Najważniejsze dla Ciebie urządzenia perfekcyjnie połączone.

Leox oferuje Użytkownikom aparatów Power duże możliwości łączności bezprzewodowej. Dzięki urządzeniom pośredniczącym oraz opcji łączności bezpośredniej możliwe jest przesyłanie dźwięku z zewnętrznych urządzeń do aparatów słuchowych. Ponadto, intuicyjna aplikacja na urządzenia mobilne oferuje wygodne i dyskretne zdalne sterowania aparatami oraz kontrolę ich działania.

Leox. Idealne połączenie funkcjonalności i trwałości.

Oasisnxt: Nowa wersja programu do dopasowania aparatów słuchowych

Dopasowanie pediatryczne
DSL 5 jest w programie Oasisnxt domyślną metodą dopasowania Leox w dopasowaniu pediatrycznym. Dla niedoświadczonych Użytkowników aparatów Oasisnxt oferuje Menadżer Adaptacji – zaawansowaną funkcję umożliwiającą Użytkownikowi stopniową aklimatyzację do wzmocnionego dźwięku.

Programy słuchowe
Oasisnxt umożliwia wybór spośród wielu programów słuchowych dedykowanych różnym „sceneriom akustycznym”. Dostępne są m.in. programy Muzyka na Żywo lub Konwersacja w hałasie oraz inne programy słuchowe zwiększające radość z ponownego odbioru dźwięku.

Precyzyjna kontrola wzmocnienia
W przypadku osób z głębokim niedosłuchem małe zwiększenie wzmocnienia przekłada się na nieproporcjonalnie duży przyrost percypowanej głośności dźwięku. Z opcją 1-decybelowej zmiany wzmocnienia Leox umożliwia bardzo dokładną zmianę głośności, minimalizując np. ryzyko ustawienia niekomfortowo głośnego dźwięku.

Szybkie i precyzyjne dopasowanie z REM
Dostępna w Oasisnxt sekcja REM umożliwia niezwykle dokładnie i szybkie dopasowanie aparatów z wykorzystaniem tzw. sondy REM (ang. Real Ear Measurements – Pomiary Ucha Rzeczywistego).

Założona w 1946 roku firma Bernafon posiada obecnie swoje przedstawicielstwa oraz zatrudnia pracowników w ponad 70 krajach. Przez wszystkie lata działalności kontynuujemy wizję założycieli firmy i dostarczamy nowoczesne rozwiązania audioprotetyczne dla osób niedosłyszących. Najnowsza technologia, najwyższej jakości produkty oraz niestandardowo wysoki poziom zaangażowania naszych pracowników gwarantuje całkowitą satysfakcję naszych Klientów. Szwajcarska technologia, kompetencje techniczne oraz pasja umożliwiają nam osiąganie naszego celu:

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9