Bernafon – najwyższa klasa aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe, które jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się z topornymi, rzucającymi się w oczy urządzeniami, obecnie są niemalże cudami techniki, które dzięki miniaturyzacji oraz zaawansowanym technologiom umożliwiają normalne funkcjonowanie osób nawet z głębokim niedosłuchem. Bernafon to wiodąca marka na rynku aparatów słuchowych, która wyróżnia się nie tylko profesjonalną obsługą, ale także nowoczesnymi, skutecznymi rozwiązaniami.

Bernafon – założenia marki

Bernafon funkcjonuje już od 1946 roku – jego początki miały miejsce w niewielkiej miejscowości Berna, położonej niedaleko stolicy Szwajcarii. To właśnie w tym miejscu powstawały pierwsze urządzenia, które z czasem zyskały ogromną popularność, przez co dziś cieszą się uznaniem klientów w 70 krajach na całym świecie.

Głównym celem firmy jest zapewnienie lepszego słyszenia, co z kolei przekłada się na komfort w codziennej komunikacji. Urządzenia powstają w wyspecjalizowanych szwajcarskich laboratoriach, podobnie jak oprogramowania, aplikacje oraz wszelkie akcesoria, które dodatkowo uzupełniają funkcjonalność aparatu i wpływają na jeszcze większą wygodę użytkowania. Dzięki temu możliwy jest zakup sprzętu niemalże perfekcyjnie skrojonego pod kątem indywidualnych preferencji.

Marka stale pracuje nad nowymi technologiami i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, tak by jeszcze bardziej zoptymalizować pracę aparatów i dostosować je do wymagań klientów. Wciąż prowadzone są badania nad układami scalonymi, oprogramowaniami, audiologią oraz systemami przetwarzania dźwięków, co umożliwia sukcesywny rozwój i możliwość wprowadzania na rynek kolejnych modeli.

Co wyróżnia aparaty słuchowe Bernafon?

W ofercie Bernafon znajdują się aparaty różnych klas, użytkownicy mają także wybór pod względem modeli, a nawet kolorystyki. W ten sposób – oczywiście po zapoznaniu się z zaleceniami lekarza – możliwe jest znalezienie sprzętu, który zminimalizuje dyskomfort związany z ubytkiem słuchu, tak by pacjent mógł na powrót cieszyć się nienaganną komunikacją z otoczeniem.

Nowoczesne aparaty słuchowe Bernafon łączą w sobie następujące cechy:

  • ergonomiczność oraz estetykę – możliwy jest zakup niedużego, starannie zaprojektowanego aparatu, który pozostaje niemal niewidoczny i tym samym zapewnia użytkownikowi pełną dyskrecję;
  • możliwość połączenia z aplikacjami oraz akcesoriami;
  • wygodę i funkcjonalność przy jednoczesnej łatwości obsługi;
  • najwyższa jakość komponentów;
  • dużą żywotność;
  • wytrzymałość – niektóre modele mogą pracować przez cały dzień po zaledwie jednym pełnym naładowaniu.

Jakie aparaty Bernafon są dostępne?

Urządzenia w asortymencie firmy Bernafon można podzielić przede wszystkim na trzy kategorie: aparaty zauszne, zauszne ze słuchawką w uchu oraz wewnątrzuszne. To od stopnia wady słuchu oraz indywidualnych wymagań zależy, który wariant sprawdzi się najlepiej.

Aparaty słuchowe zauszne (BTE) umieszczane są tuż za uchem. Są odpowiednie dla osób zarówno z lekkim, jak i głębokim ubytkiem słuchu, ponieważ cechują się dużą mocą i zapewniają maksymalną jakość dźwięku. Ich dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania w czystości: pielęgnacja takich aparatów jest niezwykle prosta, podobnie jak ich zakładanie oraz zdejmowanie.

Aparaty słuchowe ze słuchawką w uchu (RITE) doskonale łączą w sobie dużą moc oraz pełną dyskrecję. Wkładka zawsze jest dopasowywana do budowy ucha, tak by aparat nie zmieniał swojego położenia w ciągu dnia i niezależnie od panujących warunków zapewniał najlepszą słyszalność. Podobnie jak BTE, RITE nie są problematyczne pod względem pielęgnacji czy przechowywania.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE) są dopasowywane do wnętrza przewodu słuchowego, tak by podczas noszenia nie były w ogóle wyczuwalne. Należą do wyjątkowo dyskretnych modeli, dlatego chętnie korzystają z nich osoby, które na co dzień wolą nie zwracać uwagi na swoją wadę słuchu. ITE sprawdzają się w przypadku ubytków lekkich i znacznych.

Na szczególną uwagę z pewnością zasługują jedne z najbardziej nowoczesnych modeli. Mowa tu m.in. o Bernafon Alpha, który dzięki wykorzystaniu technologii Hybrid Technology™ gwarantuje niezwykłą naturalność przy odbieraniu dźwięków. Rozważyć można także model Viron, który wpływa m.in. na komfort korzystania z telewizora, smartfona oraz sprzętu audio.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9