Gdzie kupić aparat słuchowy?

  Żyjemy w czasach, w których mamy nieograniczony dostęp do wszelkich dóbr. Konsumpcja ma swoje dobre i złe strony, ale

 

Żyjemy w czasach, w których mamy nieograniczony dostęp do wszelkich dóbr. Konsumpcja ma swoje dobre i złe strony, ale zajmuje w naszym życiu ważne miejsce. Zakupy przez Internet w ostatnich latach stały się tak powszechne jak te w sklepach. Coraz częściej na internetowe zakupy decydują się również seniorzy. W internecie można kupić niemal wszystko, w tym wszelkiego rodzaju przedmioty i urządzenia medyczne.

W internecie można kupić niemal wszystko. Czy aparaty słuchowe również da się kupić przez internet? Oczywiście. Czy warto to zrobić? Nie do końca. Aparat słuchowy jest sprzętem medycznym specjalnego przeznaczenia i jego zakup nie należy do najłatwiejszych, a przynajmniej nie powinien.

Zakup (nie)kontrolowany

W sieci znajdziemy sklepy oferujące aparaty słuchowe od ręki, lecz sprawa zakupu takiego sprzętu nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać, przynajmniej dla kogoś, kto chce, aby zakupiony przez niego sprzęt jak najlepiej służył mu przez lata.

W wielu poprzednich artykułach doradzaliśmy Wam, aby procedurę zakupu przeprowadzić w sposób przemyślany i odpowiedzialny – wtedy szansa na radość z zakupionego aparatu niewątpliwie wzrasta.

Przed zakupem aparatu nie wystarczy nam przeświadczenie o tym, że słuch nam się pogorszył, nawet jeśli późniejsze badania to potwierdzą. Przed zakupem tego typu sprzętu warto wykonać krótkie i darmowe badanie przeprowadzone przez protetyka słuchu, które da nam odpowiedź o stopniu naszego niedosłuchu.

Gdzie kupić aparat słuchowy?

Jest wiele specjalistycznych sklepów medycznych, w których oprócz zakupu można liczyć na doradztwo przed i po zakupie tego urządzenia. Aparatu słuchowego nie wystarczy założyć i wyjść zadowolonym ze sklepu. Cały proces jest nieco dłuższy i bardziej skomplikowany.

Aparaty słuchowe ustawia się indywidualnie, pod preferencje każdego klienta. Możliwy jest zakup aparatu i nałożenie go, ale wyniki będą dalekie od oczekiwanych, bowiem każdy zmaga się z innym ubytkiem słuchu i dodatkowo aparat ten musi zostać odpowiednio dopasowany.

Jak czyścić aparat słuchowy? Przeczytaj

Dlaczego warto skorzystać ze specjalistycznych sklepów z wykwalifikowanym personelem? Jakby tego było mało, nawet dopasowanie aparatu przez protetyka może wydać się nie do końca odpowiednie, dlatego też późniejsze skorygowanie jego ustawień nie jest niczym nadzwyczajnym.

A przecież lepiej zrobić to w tym samym sklepie za darmo niż być skazanym na odsyłanie aparatu pocztą albo w ogóle nie mieć takiej możliwości. Sklepy stacjonarne są tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Wybieraj odpowiedzialnie

Osobista wizyta w medycznym sklepie stacjonarnym z pewnością pozwoli nam na bardziej odpowiedzialny zakup aparatu słuchowego i przede wszystkim na konsultacje i pomoc w doborze odpowiedniego modelu i jego ustawienie. Jest wiele wyrobów medycznych i sprzętu, który można kupić bez obaw przez internet, ale aparat słuchowy do nich nie należy i warto składać wizytę w sklepie osobiście.

Aparat słuchowy nie należy do najtańszych urządzeń medycznych więc warto zainwestować nie tylko w typ, ale i dobre ustawienia. To gwarantują profesjonalne sklepy medyczne.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9