fbpx

Czy słuch może się zregenerować?

  Narząd słuchu, tak jak każdy inny narząd człowieka, narażony jest na działanie różnych czynników powodujących jego osłabienie lub całkowitą

 

Narząd słuchu, tak jak każdy inny narząd człowieka, narażony jest na działanie różnych czynników powodujących jego osłabienie lub całkowitą utratę. Dodatkowo słuch człowieka, w przeciwieństwie do innych narządów, pogarsza się z wiekiem. W miarę upływu lat nie możemy pochwalić się idealnym słuchem, którym mogliśmy szczycić się jeszcze w młodości.

Po uszkodzeniu kończyny np. w nieszczęśliwym wypadku istnieje spora szansa i prawdopodobieństwo, że uda się przywrócić ją do pierwotnego stanu poprzez operację chirurgiczną. Ze słuchem jest nieco gorzej, ale nie znaczy to, że obecna technika oraz inżynieria medyczna nie znalazła na to rozwiązania. Problemy ze słuchem dotyka w mniejszym lub większym stopniu bardzo duży odsetek osób. Pojawiają się niepokojące statystyki mówiące o coraz częstszych problemach ze słuchem u dzieci. Słuch sam z siebie nie ulega poprawie, ale nie znaczy to, że nie można tu nic zaradzić…

Słuch tracimy na różne sposoby

Narząd słuchu ulega częściowemu pogorszeniu. Szczególnie zauważamy to po 40 roku życia, ale zmiany te rzadko są na tyle silne, aby prowadziły do całkowitej głuchoty. Istnieje natomiast w obecnych czasach zaawansowane aparaty słuchowe, które mogą skutecznie pomóc nam w korekcji niedosłuchu.

Przeczytaj jak dobrać aparat słuchowy

Oprócz oczywistego wpływu przeróżnych chorób i schorzeń, których powikłaniem mogą być problemy ze słuchem, na zmysł słuchu destrukcyjnie działa też głośne otoczenie i codzienny wpływ hałasu. Słuchanie muzyki na słuchawkach już we wczesnym wieku to także spory problem. Tempo i styl życia w dzisiejszych czasach ma na to wszystko niemały wpływ.

Przede wszystkim konsultacja

Najgorszym rozwiązaniem jest próba „naprawy” swojego słuchu na własną rękę przy pomocy pomysłów zaczerpniętych ze źródła niewiadomego pochodzenia. To może prowadzić do wręcz odwrotnych skutków i słuch może się zamiast poprawić – pogorszyć. Warto najpierw udać się do lekarza specjalisty, który oceni ubytek słuchu i zaproponuje leczenie. Jeśli nasz ubytek słuchu nie jest związany ze stanem wymagającym leczenia, doskonałym narzędziem do poprawy słuchu będzie dobry aparat słuchowy.

Nowoczesne rozwiązania gwarantują poprawę słuchu na niespotykaną dotąd skalę. Noszenie i używanie aparatu słuchowego rozwiązuje do pewnego stopnia całkowicie problem niedosłuchu u osób w każdym wieku. Obecne aparaty słuchowe to mikrokomputery, które pozwalają na czerpanie pełnej radości z życia codziennego i dobrego słuchu nawet w trudnym środowisku akustycznym, np. w zatłoczonej restauracji.

Ważne jest, aby procedura wyboru i stosowania aparatu słuchowego była konsultowana ze specjalistą. W Polsce jest wiele profesjonalnych gabinetów protetycznych, w których nie tylko zbadasz swój słuch, ale również otrzymasz pomoc przy wyborze i ustawieniu idealnego aparatu słuchowego.

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9