BeFlex: perfekcja w doborze indywidualnego rozwiązania protetycznego

słuchowy to nieoceniona pomoc dla osób cierpiących na niedosłuch. Prawidłowo dobrany, umożliwia właściwy odbiór i rejestrację dźwięków, uczestniczenie w spotkaniach

słuchowy to nieoceniona pomoc dla osób cierpiących na niedosłuch. Prawidłowo dobrany, umożliwia właściwy odbiór i rejestrację dźwięków, uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich, oglądanie telewizji, słuchanie muzyki czy rozwijanie swoich pasji i realizowanie się pod względem zawodowym. Sam wybór aparatu słuchowego może nastręczyć pacjentowi wielu trudności. W poniższym artykule dowiesz się, na co należy zwracać uwagę, aby wybór aparatu słuchowego przyniósł zamierzone korzyści.

Niedosłuch ‒ przyczyny powstawania

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazują, że ponad 100 tysięcy osób w Polsce i nawet 15% społeczeństwa na całym świecie ma problemy ze słuchem. Niestety bardzo często okazują się tak poważne, że praktycznie całkowicie uniemożliwiają prawidłową komunikację z otoczeniem.

Niedosłuch może mieć różne podłoże. Znaczący wpływ mogą mieć uwarunkowania genetyczne, ale także przebyte choroby, jak grypa czy świnka. Niedosłuch może wystąpić także w przypadku przebytego urazu głowy czy zatkania przewodu słuchowego przez woskowinę lub ciało obce. W przypadku dwóch ostatnich przyczyn taki rodzaj niedosłuchu może być odwracalny. 

Trzeba mieć jednak na uwadze, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat znaczącą przyczyną niedosłuchu stała się zbyt długa ekspozycja narządu słuchu na zbyt głośne dźwięki. Stąd też niedosłuch stał się problemem nie tylko ludzi starszych, z którymi zazwyczaj jest kojarzony. Obecnie nawet u osób około 30. roku życia zauważa się pierwsze ubytki słuchu. Docierający do nas zewsząd hałas ma ogromny wpływ na prawidłowe słyszenie, dlatego też przestrzeganie właściwych zasad higieny narządu słuchu jest niezbędne do utrzymania go w świetnej kondycji.

Problemy w doborze aparatu słuchowego

Obecnie rynek aparatów słuchowych obfituje w ogromną liczbę produktów. O ile z jednej strony jest to komfortowe rozwiązanie ‒ pacjenci posiadają zdecydowanie lepszy dostęp do jakościowo dobrych, nowoczesnych urządzeń – o tyle tak duża oferta produktów może spowodować trudności w doborze właściwego aparatu słuchowego, szczególnie jeśli jego przyszły użytkownik nie posiada w tej kwestii żadnego doświadczenia.

Zwykle w takiej sytuacji pacjent bazuje na rekomendacjach protetyka słuchu, które z kolei oparte są na badaniach klinicznych oraz samym stylu życia pacjenta. Mimo to może on wciąż posiadać wątpliwości odnośnie tego, czy dana technologia zastosowana w konkretnym aparacie słuchowym będzie dla niego odpowiednia i spełni wymagania związane z jego zawodem czy dotychczasowymi przyzwyczajeniami.

Jest to niewątpliwie trudna i równocześnie stresująca sytuacja, ponieważ nawet w przypadku zaprezentowania kilku modeli przez specjalistę, pacjent wciąż może posiadać obawy co do efektywności przyszłego aparatu słuchowego.

BeFlex ‒ dobór indywidualnego rozwiązania protetycznego

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tej trudnej i stresującej sytuacji. Pacjent, zamiast podejmować decyzję, której nie jest do końca pewny, może liczyć na niezwykle pomocne rozwiązanie, które może zaoferować mu protetyk słuchu ‒ BeFlex.

Czym jest BeFlex? To innowacyjny, wszechstronny oraz zaawansowany w działaniu demonstracyjny aparat słuchowy. Dzięki niemu pacjent może liczyć na równoczesną prezentację nawet do 3 produktów spośród 5 poziomów technologicznych aparatów Bernafon.

Testując swój przyszły aparat słuchowy jedynie w gabinecie protetyki słuchu, pacjent nie będzie w stanie stwierdzić, czy dany produkt będzie dla niego odpowiedni i może dokonać błędnego wyboru, który zamiast pomóc, będzie utrudniał wykonywanie codziennych czynności, jak chociażby rozmowę w głośnym i zatłoczonym miejscu. Dlatego też marka Bernafon wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. W czasie trwania okresu testowego pacjent może korzystać z aparatu słuchowego BeFlex w najróżniejszych środowiskach akustycznych. Co więcej, możliwość testowania 3 różnych typów aparatów słuchowych za pomocą tylko jednego urządzenia jest niezwykle wygodna, ale równocześnie pozwala pacjentowi podjąć właściwą, przemyślaną decyzję na temat swojego przyszłego aparatu słuchowego.

Bibliografia:

  1. Hojan E., Dopasowanie aparatów słuchowych, Łódź 2009.
  2. Hojan E., Protetyka słuchu, pod red.: tegoż, Poznań 2017.
  3. Pietralik I., Łagan S., Aparaty słuchowe a implanty słuchu. Stan obecny i perspektywy rozwoju, w: Aktualne problemy biomechaniki, pod red. Michnik R., Zabrze 2011.
  4. Ruta A., Czynniki kształtujące decyzje zakupowe nabywców na rynku aparatów słuchowych w Polsce, Poznań 2012.
  5. www.bernafon.pl [dostęp: 17.06.2020].
  6. Materiały promocyjne Bernafon.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9