fbpx

Baterie do aparatów słuchowych – co wpływa na ich żywotność?

  W jednym z poprzednich artykułów przedstawialiśmy Państwu opis i podział baterii do aparatów słuchowych. Niektórzy nasi klienci zadają czasem

 

W jednym z poprzednich artykułów przedstawialiśmy Państwu opis i podział baterii do aparatów słuchowych. Niektórzy nasi klienci zadają czasem pytania, dlaczego obecne baterie nie mogłyby działać dłużej. Wszystko zależy tu od ich użytkowania. Obecnie produkowane baterie do aparatów słuchowych mogą wytrzymać nawet do 3 tygodni. Mając na uwadze pracę po kilkanaście godzin dziennie jest to jak najbardziej dobry wynik.

Typy i kolory

Baterie dzielić możemy na cztery kategorie – każda z nich oznaczona jest innym kolorem. Każda też pasować będzie do innego typu aparatu słuchowego. Oprócz kolorów baterie oznaczone są liczbami. Są to liczby: 10, 13, 312, 675. Pacjentom łatwiej jest wtedy łatwo zidentyfikować baterie, które będą mu potrzebne. O szczegółach możecie przeczytać tutaj: https://www.swiatsluchu24.pl/baterie-aparatow-sluchowych-rodzaje/

Przydatność a żywotność

Są to dwa różne terminy, które oznaczają oczywiście co innego. Przy szukaniu informacji o bateriach do aparatów słuchowych warto mieć to na uwadze, aby nie zostać wprowadzonym w błąd. Jeśli przeczytacie Państwo informację o tym, że baterie, które zamierzacie kupić mają bardzo długą żywotność, nawet do 3 lat, nie oznacza to oczywiście, że nie będziecie musieli ich wymieniać aż przez trzy lata.

Jeśli zdecydujemy się na zakup baterii na zapas, a po jakimś czasie na przykład zapomnimy, że został nam w domu jeszcze jeden komplet baterii do wykorzystania, to – jeśli nie zdejmiemy z nich zabezpieczających specjalnych plomb – będziemy mogli się nimi cieszyć nawet po kilku latach!

Co innego żywotność, czyli maksymalny czas pracy, w jakim mogą nam służyć baterie do aparatów słuchowych. Obecny postęp technologiczny pozwala na produkcję baterii, które mogą wytrzymać niemal miesiąc na pełnych obrotach.

Dbałość przede wszystkim

Pod warunkiem, że będziemy dbać o swój aparat. Tak, tak, to również ma wpływ na to, ile będziemy mogli popracować na jednej baterii. Ze względu na swoje umiejscowienie aparat słuchowy narażony jest na wchłanianie potu, a pot to wilgoć. Wilgoć zaś wpływa negatywnie nie tylko na pracę samego aparatu, ale również jego baterii. Warto pamiętać, aby regularnie dbać o aparat i go osuszać, wtedy możemy maksymalnie wydłużyć życie naszych baterii.

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9