Stan techniczny aparatu – jak dbać o swój aparat?

  Aparat słuchowy jak każde urządzenie medyczne czy też elektroniczne trzeba pielęgnować, aby jak najlepiej służyły nam przez jak najdłuższy

 

Aparat słuchowy jak każde urządzenie medyczne czy też elektroniczne trzeba pielęgnować, aby jak najlepiej służyły nam przez jak najdłuższy okres. Dla wielu ludzi zakup aparatu słuchowego wiąże się ze sporym wydatkiem, więc tym bardziej zalecana jest jego ochrona i okresowe sprawdzanie, czy wszystko działa w nim jak należy.

Aparat słuchowy również ma coś takiego, co nazywamy okresem eksploatacji. I tylko od nas zależy, czy nasz aparat będzie służył nam długo. To w dużej mierze zależy od naszej “opieki” nad nim.

Pielęgnacja i codzienne użytkowanie

Jak sama nazwa wskazuje, aparat słuchowy nosimy w uchu. A ludzkie ucho jest o tyle specyficznym narządem, że jest on szczególnie narażony na występowanie w nim przeróżnych brudów, zanieczyszczeń czy bakterii. Zwykły człowiek może się o tym przekonać oglądając od czasu do czasu swoje douszne słuchawki.

Takie zarazki i wirusy mogą być w związku z tym przenoszone również na aparat słuchowy, w związku z tym, że użytkownik nosi go w uchu cały czas. I właśnie dlatego pielęgnacja aparatu słuchowego jest tak ważna.

O aparat można dbać poprzez czyszczenie go chusteczkami lub też specjalnymi chusteczkami dezynfekcyjnymi. O higienę aparatu trzeba dbać jednak codziennie.

Nie można też wykluczyć mikro uszkodzeń aparatu na skutek jego codziennego użytkowania. Aparat nosimy na uchu wszędzie ze sobą. Czy to lato czy zima, czy jedziemy autobusem, czy biegniemy po pracy po lesie.

I we wszystkich tych otoczeniach aparat narażony jest właśnie na urazy. Może być zbytnio nagrzewany na słońcu, może być też wyziębiony w zimę, ale może uszkodzić się również podczas przeróżnych aktywności fizycznych, które wykonujemy.

Przegląd techniczny aparatu słuchowego

W tym wypadku trzeba będzie udać się do specjalisty, który przeprowadzi taki przegląd. W bardzo wielu przypadkach sklepy, w których zakupiliśmy dany aparat słuchowy oferują również ich naprawy, przeglądy i konserwacje. Warto zrobić ten krok, aby mieć pewność, czy aparat pracuje dobrze, a to pozwoli na dłuższe korzystanie z jego funkcji.

Protetyk przeprowadzi również z nami badanie w celu sprawdzenia, czy aby na pewno dany aparat dobrze działa na nasz narząd słuchu i czy czasem nie potrzebny będzie inny model. Poza tym w takich specjalistycznych poradniach czy sklepach możemy liczyć na przeprowadzenie szczegółowego przeglądu polegającego na sprawdzeniu przewodów i ewentualnej regulacji aparatu.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9