Nowoczesny aparat słuchowy

  Aparaty słuchowe nowej generacji to urządzenia cyfrowe o dużym stopniu zaawansowania technologicznego. Mają na celu nie tylko poprawę słyszenia

 

Aparaty słuchowe nowej generacji to urządzenia cyfrowe o dużym stopniu zaawansowania technologicznego. Mają na celu nie tylko poprawę słyszenia i rehabilitację słuchu, ale także zwiększenie komfortu życia użytkownika. Gwarantują to funkcje dodatkowe.

Historia aparatu słuchowego jest długa – sięga w zasadzie początków ludzkości. Akustykon – pierwszy aparat słuchowy – został wyprodukowany w 1902 roku przez firmę swojego wynalazcy Millera Reese’a Hutchinsona. Od tego czasu technologia poszła znacznie do przodu, co wpłynęło również na urządzenia wspomagające słuch. Nowoczesne aparaty słuchowe są dyskretne i wygodne, a ich zaawansowanie technologiczne jest podobne jak w przypadku komputerów.

Nowoczesne funkcje w aparatach słuchowych

Cyfrowe aparaty słuchowe wyposażone są w funkcje ułatwiające dopasowanie aparatu oraz korzystanie z niego. Bardzo ważną rolę w nowoczesnych aparatach odgrywa adaptacyjna kierunkowość, zapewniająca użytkownikowi zachowanie jednej z naturalnych zdolności słuchu, czyli selektywności, dzięki której możliwe jest precyzyjne zlokalizowanie źródła dźwięku, a tym samym osiągnięcie najwyższego komfortu słyszenia. Aparaty marki Bernafon z technologią Audio Efficiency™ 1.0 zawierają komponent True Directionality™, gwarantujący zachowanie wszystkich podstawowych zdolności słuchu: do słyszenia przestrzennego, selektywnego oraz dużą rozdzielczość. Dzięki takim systemom jak Frequency Composition™ (dostępny w aparatach Bernafon) możliwa jest korekcja głębokiego niedosłuchu przebiegającego z częściową martwicą komórek ślimakowych. Z kolei programy specjalistyczne „Muzyka na żywo” i „Kino” umożliwiają wysoki komfort miłośnikom muzyki, ponieważ gwarantują naturalny sposób odbioru dźwięków muzycznych. Są również dostępne specjalne programy dla osób często podróżujących samolotami.

Synchronizacja dwuuszna bez szumów

W aparatach analogowych nie było możliwe osiągnięcie pełnej synchronizacji dwuusznej. Technologia cyfrowa, dzięki specjalistycznym algorytmom, gwarantuje całkowitą synchronizację obydwu aparatów słuchowych, zwiększając tym samym komfort codziennego funkcjonowania. Systemy te umożliwiają m.in. bezproblemowe ustawienie głośności, klasyfikację środowiska akustycznego czy włączanie lub wyłączenia poszczególnych programów w obydwu aparatach słuchowych. W urządzeniach cyfrowych nie trzeba się także obawiać nieprzyjemnych szumów, które występowały w aparatach analogowych. Minimalizacja sprzężeń akustycznych jest możliwa dzięki takim systemom jak: Inteligentny VC, Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus (ARS Plus), Adaptacyjna Redukcja Hałasu Plus, System Redukcji Hałasów Transjentowych (RHT) – systemy dostępne w aparatach Bernafon.

Bezprzewodowa łączność – nowe możliwości

Nowe możliwości gwarantuje również wyposażenie aparatów słuchowych w technologię bluetooth, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe połączenie z wieloma innymi urządzeniami, np. laptopem, smartfonem, pilotem zdalnego sterowania czy odtwarzaczem MP3. Bluetooth umożliwia zmianę ustawień w aparacie słuchowym za pomocą aplikacji w telefonie bądź pilota, co sprawia, że możemy osiągnąć jeszcze większą dyskrecję i wygodę. Technologia ta daje także możliwość wykorzystania aparatu słuchowego jako zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego bądź stacjonarnego – za pomocą adaptera telefonicznego – oraz podłączenia adaptera telewizyjnego, który zwiększa komfort oglądania.

Cechą nowoczesnych aparatów słuchowych jest maksymalne dostosowanie funkcji do trybu życia i indywidualnych potrzeb użytkownika. Aparaty analogowe nie dawały takich możliwości.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9