fbpx

Jaka jest cena aparatu słuchowego wewnątrzusznego?

Gdy znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i nie wiemy, co robić, z ulgą przyjmujemy moment, w którym znajdujemy rozwiązanie

Gdy znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i nie wiemy, co robić, z ulgą przyjmujemy moment, w którym znajdujemy rozwiązanie naszego kłopotu. Dla osób niedosłyszących taką chwilą z całą pewnością jest znalezienie odpowiedniego aparatu słuchowego. Takie urządzenia mogą być natomiast bardzo zróżnicowane tak pod względem jakości, jak i ceny.

Podział aparatów słuchowych

W zależności od wielu czynników, takich jak stopień utraty słuchu czy upodobania użytkownika, istnieje kilka rodzajów aparatów słuchowych. Podstawowe rozgraniczenie dzieli je na: modele zauszne, modele ze słuchawką oraz na modele wewnątrzuszne. To właśnie na tych ostatnich się skupimy.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE) charakteryzują się dużą dyskrecją, ponieważ są niemalże niewidoczne. Dzięki wykorzystaniu naturalnej akustyki ucha świetnie i naturalnie oddają wrażenia słuchowe. Aparaty ITE będą odpowiadać także osobom, które noszą okulary lub uprawiają sport, ponieważ nie będą wtedy przeszkadzać. O aparat wewnątrzuszny trzeba jednak bardzo dbać. Staranna pielęgnacja zapewni mu dłuższe oraz lepsze działanie. Mamy tu do dyspozycji różnorodne modele cechujące się różnorodną mocą – oznacza to, że aparat wewnątrzuszny będzie się nadawał i przy niewielkim ubytku słuchu, i przy większym.

Ile kosztuje aparat wewnątrzuszny?

Cena aparatów słuchowych wewnątrzusznych jest niezwykle zróżnicowana, ponieważ najbardziej podstawowe modele mogą bardzo odbiegać od tych najnowocześniejszych. Cena aparatu ITE zaczyna się od około 2200 złotych. W takiej cenie dostaniemy model z najbardziej podstawowymi funkcjami. Oczywiście kwota rośnie wraz z bardziej rozbudowanym działaniem, jakością materiałów wykorzystanych do wykonania aparatu, a także od indywidualnych postanowień producenta. Najdroższe aparaty słuchowe sięgają nawet 10 000 złotych. Za takim kosztem przemawia odpowiednia jakość, a także mnogość funkcji, którymi dysponuje taki model (przykładowo możliwość bezpośredniego połączenia z telewizorem). 

Należy pamiętać, że na wybór aparatu słuchowego wpływ powinien mieć protetyk, ponieważ będzie on najlepiej znał potrzeby naszego ucha pod względem zdrowia i poziomu ubytku słuchu. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to już zależy od prywatnych preferencji każdego użytkownika. 

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9