Gdzie ubezpieczyć aparat słuchowy?

  Aparaty słuchowe są nieodzowną pomocą dla osób zmagających się z wadą słuchu. Produkty te używane są przez wiele lat,

 

Aparaty słuchowe są nieodzowną pomocą dla osób zmagających się z wadą słuchu. Produkty te używane są przez wiele lat, a ich eksploatacja jest wysoce natężona. Codzienne używanie aparatu sprawia, iż urządzenie jest narażone na liczne czynniki zewnętrzne – takie jak m.in. wiatr, wilgoć, pył.

Ze względu na możliwość używania produktu we wszystkich warunkach (nawet w tych najbardziej niesprzyjających), istnieje ryzyko uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży aparatu. Dla wielu osób aparat jest zintegrowaną częścią ich życia, przystosowaną bezpośrednio do preferencji danego człowieka. Nagła zmiana modelu lub jego brak, znacząco obniża komfort życia. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia użytkownika, który jest silnie przywiązany do swojego aparatu.

Dlatego też, warto zastanowić się nad opcją ubezpieczenia aparatu słuchowego oraz nad przedłużeniem okresu gwarancyjnego o 1 lub 2 lata w stosunku do gwarancji świadczonej przez producenta. Jest to możliwość, która pozwoli nam, na bezpieczne i pewne użytkowanie urządzenia. Niewiele osób wie, gdzie tak naprawdę można ubezpieczyć aparat słuchowy.

Aparat codziennego użytku

Aparaty słuchowe, ze względu na swoją budowę i funkcjonowanie zostały zakwalifikowane do tzw. grupy urządzeń elektrycznych. Z tego powodu urządzenia te są obejmowanie przez ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkich ryzyk, które świadczone jest przez wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Procedura ubezpieczania aparatu słuchowego, jest krótka i sprawna, a jednoczenie gwarantuje bezpieczeństwo i pewność użytkowania produktu. Dokonanie zakupu  ubezpieczenia jest możliwe zarówno w oddziałach danej placówki, jak i za pomocą ubezpieczyciela.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu aparatu słuchowego? Niezmiernie ważne jest odszkodowanie po szkodzie. Ubezpieczenie obejmuje kradzież, zniszczenie sprzętu poprzez nieszczęśliwe wypadki oraz wady produkcyjne lub konstrukcyjne po skończonym okresie gwarancyjnym. We wszystkich tych przypadkach, zostanie wypłacona gotówka na pokrycie zakupu lub naprawy sprzętu.\

Różne formy ubezpieczenia aparatu słuchowego

Ubezpieczenie pokrywa również koszty związane z personalizacją produktu oraz utratą ustawień. Dodatkowo w ramach ubezpieczenia aparatu słuchowego istnieje możliwość poszerzenia zakresu usług jakie oferuje ubezpieczyciel. W celu poszerzenia oferty należy zapoznać się i zakupić tak zwaną klauzulę dodatkową.

Zawiera ona m.in. takie możliwości jak pokrycie kosztów dojazdów ekspertów z zagranicy lub ochronę sprzętu poza granicami Polski. Ubezpieczenie warto wykupić ze względu na ochronę użytkowanego sprzętu, jak i ochronę sprzętu własnościowego jak i wypożyczonego (tzw. ubezpieczenie na cudzy rachunek).

Ważnym aspektem w nabyciu ubezpieczenia aparatu słuchowego, jest to, iż mogą go za nas dokonać nasi bliscy, opiekunowie lub nawet pracodawca. Kwota na jaką zostanie ubezpieczone urządzenie jest kwotą detaliczną, pozwalającą na pełny zwrot kosztów w momencie zniszczenia lub kradzieży. W celu ubezpieczenia aparatu słuchowego, zalecane jest udanie się do swojego ubezpieczyciela, skontaktowanie z konsultantem lub wykonanie telefonu do stosownego działu obsługi klienta.

 • użytkownik

  26 marca 2019 at 13:44

  jakie firmy ubezpieczeniowe udzielają takich ubezpieczeń? jaka cena na rok?

  • redakcja

   23 marca 2020 at 12:20

   Dzień dobry,
   pracujemy nad takim rozwiązaniem – będziemy informować na bieżąco.

   Pozdrawiamy!

 • R.N.

  25 listopada 2019 at 21:28

  Jakie firmy zajmują się ubezpieczeniem aparatów słuchowych.Prosiłbym o podanie adresów oraz jakie są stawki rocznego ubezpieczenia. Z poważaniem R.N.

  • Paula

   31 maja 2020 at 02:12

   Też jestem zainteresowana taka informacja pop tezo informacje

   • redakcja

    26 czerwca 2020 at 17:04

    Dzień dobry Pani Paulino,
    jak tylko otrzymamy taką informację, z pewnością się odezwiemy.

    Dobrego dnia!

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9