Aparaty słuchowe w dobrej cenie – co wybrać?

Coroczne badanie prowadzone w ramach Narodowego Testu Słuchu pokazuje, że ok. 40% Polaków cierpi na problemy ze słuchem. To ogromna

Coroczne badanie prowadzone w ramach Narodowego Testu Słuchu pokazuje, że ok. 40% Polaków cierpi na problemy ze słuchem. To ogromna liczba – miliony osób w kraju boryka się z wadami słuchu w różnym stopniu. Na szczęście, ze względu na rozwój medycyny i technologii, można pozwolić sobie na duże ułatwienie w postaci aparatu słuchowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to mały wydatek, dlatego warto się zastanowić, na co się zdecydować i z produktu jakiej marki skorzystać.

Jak wybrać aparat słuchowy?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Pierwszym krokiem do odzyskania pełnego słuchu jest przede wszystkim udanie się do dobrego lekarza. Wiele osób wzbrania się przed taką wizytą, ponieważ kłopoty ze słuchem są przyczyną kompleksów. Jeśli wstydzimy się umówić na badanie u laryngologa, poprośmy kogoś bliskiego, by nam w tym towarzyszył. Zdecydowanie nie warto ignorować niedosłuchu, ponieważ wada może się pogłębiać i jeszcze bardziej utrudniać nam codzienne funkcjonowanie.

W związku z tym nie da się wskazać uniwersalnego aparatu słuchowego, który byłby odpowiedni dla każdego. Wszystko zależy od rodzaju i stopnia niedosłuchu, a nawet od tego, w jakim środowisku na co dzień przebywamy i jak spędzamy czas. Przykładowo jeśli nasza praca zakłada częste rozmowy z innymi ludźmi, szczególnie przez telefon, to aparat powinien być do tego dostosowany. Inny model będzie dedykowany dla kogoś, kto pracuje jako zawodowy kierowca i musi być wyczulony na dźwięki związane z prowadzeniem pojazdu.

Pamiętajmy, by wziąć pod uwagę również nasz komfort noszenia. U jednej osoby sprawdzi się aparat wewnątrzuszny, drugiej zdecydowanie wygodniej będzie z aparatem zausznym. Alternatywą może być również aparat ze słuchawką w uchu. Warto dodać, że poszczególne modele różnią się też zaawansowaniem technologicznym – osoby starsze mogą nie czuć się do końca pewnie z aparatem wyposażonym w ogrom funkcji. Niebagatelne znaczenie ma również rodzaj zasilania. Zazwyczaj mamy do wyboru albo ładowanie poprzez malutkie akumulatory, albo zasilanie za pomocą baterii.

Aparat słuchowy – cena

Aparaty słuchowe w dobrej cenie to takie, które doskonale spełniają swoje zadanie, a jednocześnie nie wymagają dużych nakładów finansowych. Niestety nie ma się co oszukiwać – model wyposażony w najlepsze funkcje, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne życie, nie należy do najtańszych. Aparat słuchowy wysokiej jakości może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że płacąc wyższą cenę zyskujemy też gwarancję trwałości. To nie jest produkt, który będziemy musieli wymieniać co kilka miesięcy. Opłaca się zatem zainwestować nieco więcej i skorzystać z usług uznanej marki, jak Bernafon.

Lepszy model gwarantuje nam dostęp do takich funkcji jak przetwarzanie dźwięku w czasie rzeczywistym, możliwość bezprzewodowego połączenia aparatu słuchowego z innymi urządzeniami (np. telefon) oraz specjalistyczne programy dostosowane do sytuacji – jak muzyka na żywo. Dzięki temu możemy łatwo znaleźć aparat słuchowy w pełni dostosowany do naszych potrzeb, bez konieczności rezygnowania z codziennych przyjemności.

Bibliografia

  1. https://www.swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe-dobrej-cenie/
  2. https://www.geers.pl/odpowiedni-aparat-sluchowy/co-wybrac/
  3. https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/niezbednik-pacjenta/ile-kosztuje-aparat-sluchowy-aa-frCF-8xAE-vSEP.html
  4. https://www.bernafon.pl

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9