Aparat słuchowy – zagrożenia dla prawidłowego działania

  W tych czasach technika i technologia prą do przodu w tym tempie, że jeszcze coś, co kilka lat temu

 

W tych czasach technika i technologia prą do przodu w tym tempie, że jeszcze coś, co kilka lat temu wydawało się cudem techniki, dziś jest przestarzałe i praktycznie nie nadaje się do używania. Nie jest tak oczywiście we wszystkich dziedzinach, jedna gałąź technologiczna rozwija się szybciej, druga wolniej, ale do tych szybciej się rozwijających z pewnością możemy zaliczyć technologię medyczną.

Na co uważać korzystając z aparatu słuchowego?

A jeśli mówimy o technologii medycznej, to trzeba tu również wymienić sprzęt wspomagający narząd słuchu, czyli aparaty słuchowe. Profesjonalny sprzęt najwyższej klasy to w tych czasach bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Użytkownik zaopatrujący się w taki aparat nie ma często pojęcia, ile różnych technologii zostało przy produkcji takiego aparatu wykorzystanych.

Kupując aparat słuchowy chcemy, aby służył on nam jak najlepiej i jak najdłużej, to zrozumiałe. Ale nawet najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia naszych czasów nie wytrzymają próby czasu, jeśli nie będziemy o nie dbać. Co może zagrażać użytkownikowi w prawidłowym działaniu aparatu słuchowego?

– ruch; aktywny tryb życia jest doskonałym rozwiązaniem w każdym wieku. Osoby uprawiające sport zawodowo lub hobbystycznie muszą być szczególnie uczuleni na pielęgnację swojego aparatu słuchowego.

– praca fizyczna; tutaj mamy do czynienia z podobnym problemem jak w przypadku uprawiania sportu. Praca fizyczna nie tylko stwarza większą szansę na niepożądany kontakt aparatu słuchowego z czynnikami zewnętrznymi. Praca fizyczna oznacza ruch i aktywność.

Dlaczego wymieniamy te dwie niewinne z pozoru czynności w kontekście zagrożeń dla prawidłowego działania aparatu słuchowego?

Wilgoć Twój wróg

Ponieważ obie te czynności prowokują wydzielanie potu, a to z kolei prowadzi do powstawania większej niż zazwyczaj ilości wilgoci w naszych uszach. To właśnie wilgoć jest największym wrogiem Twojego aparatu słuchowego, a im więcej ruchu, tym większa wilgoć wpływająca negatywnie na pracę podzespołów aparatu.

Spokojnie, nie musisz rezygnować z uprawiania sportu czy wysiłku fizycznego, tak bardzo przecież zalecanego i potrzebnego. Wystarczy stosować się do zaleceń specjalistów, u których zaopatrzyłeś się w swój aparat słuchowy i jego dokładną pielęgnację. Obecne aparaty słuchowe pozwalają – przy odpowiednim dbaniu o nie – na wiele lat bezawaryjnego działania. A to oszczędzi Ci wizyty w serwisach oraz wydawania pieniędzy.

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9