INFOLINIA: +48 (42) 298 55 55

Aparat słuchowy Saphira 3 marki Bernafon posiada doskonałe opinie w gronie swoich użytkowników. Wszak nie bez powodu nazwa nawiązuje do kamienia szlachetnego – szafiru, cechującego się trwałością i twardością. Saphira 3 to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują swojego urządzenia w średniej półce cenowej, solidnego i niezawodnego. Aparat ten gwarantuje dobre słyszenie w przystępnym budżecie. To szwajcarska technologia, która Cię nie zawiedzie.

Saphira 3 to podstawowa wersja modelu Saphira 5. Posiada wszystkie jej najważniejsze cechy, co jest nowością w tej klasie cenowej. Doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu, podczas rutynowych czynności czy rozmowach.

Czym wyróżnia się Saphira 3?

Speech Cue Priority

Każdy użytkownik aparatu może różnie reagować na dany model i stopień wzmacniania dźwięków. Zależy to od osobistej wrażliwości oraz rodzaju niedosłuchu. Technologia Speech Cue Priority to dwa różne modele/priorytety obróbki dźwięku. Priorytet Fonemów stosuje się u osób z lekkim zaburzeniem słuchu – aparat wzmacnia wtedy najcichsze dźwięki. Gwarantuje to otrzymanie jak największej liczby informacji, pochodzących z otoczenia. Natomiast Priorytet Obwiedni używany jest w przypadku głębszych niedosłuchów. Wprowadza mniej zmian, stosuje bardziej liniowy system przetwarzania. Lepiej zachowuje kontrast między głośnymi i cichymi dźwiękami i przekazuje kluczowe informacje, na których skupia się użytkownik z głębszym ubytkiem słuchu.

ChannelFree

Technologia ta daje nam dźwięk najwyższej jakości! Doskonały odbiór i rozumienie mowy dzięki technologii opracowanej i opatentowanej przez Bernafon. Możemy cieszyć się swobodną rozmową, a aparat wyeliminuje niewygodne dźwięki z innego źródła. Błyskawicznie i precyzyjnie wzmocni nawet słabe sygnały, wyłapując każdy z nich, np. ciche głoski.

Adaptive Noise Reduction

To układ redukcji hałasów. Za pomocą systemu redukcji hałasu aparat ten z powodzeniem eliminuje uciążliwe dźwięki jak na przykład hałas z ulicy, prace domowe czy stukanie młotkiem. Bez szkody dla ogólnej jakości odbieranego dźwięku. To komfort słyszenia w codziennym życiu!

Adaptive Directionality

To system oparty na technologii mikrofonów kierunkowych, który steruje kierunkowym odbiorem dźwięków w sposób w pełni adaptacyjny. Dzięki niemu zazwyczaj komfortowo słyszymy rozmówcę, który znajduje się naprzeciw nam w hałaśliwym otoczeniu bez konieczności ręcznego przełączania aparatu na inny program i bez ręcznej regulacji głośności. Aparat automatycznie wraca do trybu wszechkierunkowego natychmiast po ustaniu hałasu lub/i z chwilą zakończenia konwersacji.

Saphira 3 to nie tylko zaawansowana technologia

Aparat Saphira 3 to małe i eleganckie urządzenie. Decydując się na zakup tego modelu, możemy liczyć również na wybór różnych wariantów kolorystycznych. Co więcej, protetyk słuchu perfekcyjnie dopasuje urządzenie do naszego ucha przy pomocy tradycyjnego rożka i dźwiękowodu, bądź eleganckich, kosmetycznych elementów dousznych typu Spira Flex. Dźwiękowody na obecnym poziomie technologicznym są bardzo cienkie i dyskretne. W przypadku wkładek dousznych wybierać możemy spośród tych jednorazowych bądź indywidualnie dopasowanych.

Akcesoria

Warte uwagi są również akcesoria, jakie możemy dobrać do aparatu Saphira 3. Dzięki pilotowi zdalnego sterowania możemy cieszyć się możemy szybką i prostą zmianą programów słuchowych lub też zmianą ich głośności. Pilot jest niewielki, dyskretny i intuicyjny. Natomiast mikrofon SoundGate to miniaturowe urządzenie, które przyczepić możemy do ubrania naszego rozmówcy. Komunikować będzie się ono z naszym aparatem za pośrednictwem urządzenia SondGate i przesyłać czysty i dobrze przetworzony dźwięk w trudniejszych niż zazwyczaj warunkach akustycznych.