fbpx

Aparat słuchowy z bluetooth – czy rzeczywiście jest potrzebny?

  Nowoczesne aparaty słuchowe nie tylko poprawiają nasz słuch, ale także spełniają szereg innych funkcji. Mogą zastąpić zestaw słuchawkowy oraz

 

Nowoczesne aparaty słuchowe nie tylko poprawiają nasz słuch, ale także spełniają szereg innych funkcji. Mogą zastąpić zestaw słuchawkowy oraz umożliwiają zainstalowanie programów gwarantujących najwyższą jakość dźwięku, niezależnie od źródła jego pochodzenia.

Obsługa protokołu Bluetooth® to jedna z najistotniejszych cech cyfrowych aparatów słuchowych. Dzięki tej technologii można m.in. sterować funkcjami w aparacie za pomocą aplikacji w smartfonie, bezproblemowo rozmawiać przez telefon komórkowy czy słuchać muzyki z odtwarzacza MP3, komputera lub telewizora.

Aparat słuchowy z bluetooth – korzyści

Bluetooth jest wręcz nieodzowny w przypadku najbardziej dyskretnych aparatów słuchowych, czyli dokanałowych i wewnątrzusznych. Są to niezwykle małe urządzenia, w których przypadku obsługa manualna – regulacja głośności, przełączanie programów – jest albo niemożliwa (aparaty typu CIC – całkowicie wewnątrzkanałowe – i ITC – wewnątrzkanałowe), albo też znacznie utrudniona (aparaty typu ITE – jedyny model aparatu wewnątrzusznego, w którym możliwe jest zamontowanie przycisków do obsługi manualnej).

Dzięki bluetooth możesz wykorzystać swój aparat słuchowy jako zestaw słuchawkowy do prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności używania rąk, a także słuchać muzyki z telefonu, odtwarzacza MP3 czy laptopa, łącząc się z nimi bezprzewodowo. Możesz również zdecydować się na akcesoria dodatkowe, zwiększające komfort użytkowania aparatu słuchowego, takie jak:

  • pilot zdalnego sterowania – umożliwiający dyskretną obsługę aparatu słuchowego;
  • aplikacja na smartfon iPhone® lub Android™ – dzięki niej możesz przełączać programy w aparacie za pomocą telefonu komórkowego;
  • adapter telefoniczny – umożliwiający połączenie aparatu słuchowego z telefonem stacjonarnym;
  • adapter telewizyjny – gwarantujący najlepszą jakość dźwięku pochodzącego z telewizora.

Kiedy bluetooth jest zbędny?

W zasadzie nie ma takiej sytuacji, w której można by było powiedzieć, że technologia bluetooth jest niepotrzebna w aparacie słuchowym. Można z niej zrezygnować w przypadku urządzeń zausznych, których obsługa manualna jest prosta. Należy jednak pamiętać, że bez bluetootha trudniejsze będzie chociażby prowadzenie rozmów telefonicznych. Jest to istotna informacje zwłaszcza dla kierowców. Podczas prowadzenia auta aparat słuchowy, który umożliwia rozmowy telefoniczne bez użycia rąk, świetnie się sprawdzi. Korzystając z aparatu bez bluetootha niemożliwe będzie używanie telefonu w trakcie kierowania pojazdem.

Niemożliwe będzie także wykorzystanie wielu innych funkcji, które gwarantują nowoczesne aparaty słuchowe. Nie warto zatem rezygnować z bluetootha – może się okazać, że w przyszłości będzie nam go brakować. Oczywiście, aparaty słuchowe najnowszej generacji są drogimi urządzeniami. Nie zapominajmy jednak, że ich koszt częściowo pokrywa dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, a w przypadku osób posiadających grupę inwalidzką lub orzeczenie o niepełnosprawności także środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Bluetooth w aparacie słuchowym znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia i ułatwia jego obsługę. Z pewnością przyda się kierowcom, a także osobom często słuchającym muzyki bądź prowadzącym rozmowy telefoniczne.

Komentarze (0)

Bernafon Viron 9

Pierwszy aparat słuchowy True Environment Processing firmy Bernafon pozwala użytkownikom zanurzyć się w naturalnym środowisku dźwiękowym i doświadczać dźwięków, które lepiej oddają rzeczywistość. Aparaty polecane ze względu na:

Dźwięk

Mowa

Komfort słyszenia

Styl

Czytaj więcej Bernafon Viron 9